Vyhľadávanie

Posuňme sa za hranice svojho sveta...začnime 2-ma % percentami

Jedálne s teplou stravou

| Tlačiť |

"...som bol hladný, a dali ste mi jesť..."

Matúš 25:35

Zámer

Nakŕmiť hladných, ktorých zdravotný stav, vzdialenosť bydliska a iné podmienky im umožňujú prísť do jedálne a nasýtiť sa alebo im zdravotný stav či iné životné podmienky nedovoľujú pripravovať si jedlo samým.

 

Realizácia

Jedlo pripravované v jednotlivých jedálňach je podávané formou obsluhy alebo samoobsluhy a takisto roznáškovou službou doručované do obydlí bezvládnych alebo ťažko chorých ľudí.

Popis projektu

Program "Jedálne" s teplou stravou navštevujú osamelí ľudia v núdzi. Samotné jedálne sú možnosťou stretnúť sa a nadviazať spoločenské kontakty pre ľudí obmedzených možností komunikácie. Preto často bývajú miestom dlhých rozhovorov a plnia funkciu nie len napĺňania telesných potrieb ale aj duševných a duchovných.

Sú zakladané v miestach kde ľudia nemajú možnosť dopestovať si iné základné potraviny, hlavne v mestách. V rozhovoroch s tými, ktorí jedálne navštevujú sa často krát dozvedáme krutú realitu života dôchodcov, invalidov a detí spolu so skupinou nezamestnaných ktorá miestami dosahuje hranicu 80%. Núdza spočíva v tom, že ich strava bez návštevy jedálne vyzerá takto: Raňajky - čaj, Obed - čaj a kúsok chleba, Večera - čaj. V nami prevádzkovaných jedálňach je podávaná polievka s chlebom, zeleninový šalát, hlavný chod, múčnik alebo ovocie a nápoj v dostatočnom množstve.

Lokalizácia

Prevádzky jedální s teplou stravou sú v Zakarpatskej oblasti v mestách Užgorod a Beregovo. V Čerkazskej  oblasti jedálne v meste Smila a Korsuň-Ševčenkovskij. V oblasti Vinica je jedáleň v dedinke Tivrov. Ďalej sú otvorené jedálne v mestách Cherson, Mikolajev, Ternopil a Kamenets-Podolski.


 

 
 
 
 

Vyhľadať v Chevra.sk

Dotácie

Možnosti prispieť

alebo

Odkazy

BFP, CFI, ECI, ICEJ

|

Kto je Online

ONLINE:
Hosť: 1